"Invatatura este un aur care are pret oriunde"

Epictet

"Invatat este omul care nu termina niciodata de invatat."

Lucian Blaga

"N-am invatat niciodata nimic de la oamenii care au fost de acord cu mine."

Dudley Field Malone


COMISII CU CARACTER PERMANENT 

AN SCOLAR 2017-2018


Nr. crt

Compartimentul/comisia

Componenta

Responsabili

1.

COMISIA PENTRU CURRICULUM

Responsabilii comisiilor metodice

Dir. Untesu Elvira

2.

COMISIA DE EVALUARE SI ASIGURARE A CALITATII

Bria Daniela, Goran Gabriela, Opris Mariana-secretar, Bibelea Oprica Daniela, reprezentant parinti-Marinescu Nicolae, Reprezentant Consiliul Local

Bria Daniela – coordonator CEAC

3.

COMISIA PENTRU PERFECTIONARE SI FORMARE CONTINUA

Subtirelu Aurelia, Cirnaru Mirela, Scarlat Liliana, Tanase Luminita

Subtirelu Aurelia

4.

COMISIA DE SECURITATE SI SANATATE IN MUNCA SI PENTRU SITUATII DE URGENTA

Presedinte:Untesu Elvira, responsabil Sararu George, secretar Brinzoi Gabriel, membrii Radita Cristina, Bancau Alina, Lupu Nicoleta si Chirca Ana Elena

Sararu George

5.

COMISIA PENTRU CONTROLUL MANAGERIAL INTERN

Presedinte: Mihailescu Niculina, secretar: Roata Marinela, Membrii: Brinzoi Gabriel, Pereteanu Adriana

Mihailescu Niculina

6.

COMISIA PENTRU PREVENIREA SI ELIMINAREA VIOLENTEI, A FAPTELOR DE CORUPTIE SI DISCRIMINARII IN MEDIUL SCOLAR SI PROMOVAREA INTERCULTURALITATII

Mitu Daniela, responsabilului comisiei dirigintilor, reponsabilul comisiei invatatorilor, responsabilul comisiei educatorilor, politistul de proximitate, reprezentantul parintilor

Mitu Daniela

7.

COMISIA PENTRU PROGRAME SI PROIECTE EDUCATIVE

Presedinte: Untesu Elvira, responsabil: Radita Cristina, membrii: Sandulescu Cristina, Opris Mariana, Al Khemesy Camelia, reprezentant parinti  Voinea Loredana

Radita Cristina




COMISII CU CARACTER TEMPORAR

AN SCOLAR 2017-2018


Nr. crt

Compartimentul/comisia

Componenta

Responsabili

1.

Comisia pentru frecventa, combatarea absenteismului si a abandonului scolar

Presedinte: Untesu Elvira, secretar: Roata Marinela , membrii: Tudor Iustina, Subtirelu Aurelia, Rotaru Marian, Ionescu Emilia

Dir. Untesu Elvira

2.

Comisia pentru proiecte europene

Presedinte: Untesu Elvira, responsabil: Costachescu Lucia, membrii: Mamut Otilia, Opris Mariana, Cirnaru Mirela

Costachescu Lucia

3.

Comisia orientare scolara

Responsabil: Mitu Daniela, membrii: diriginti, invatatori, educatoare

Mitu Daniela

4.

Comisia de gestionare SIIR, Edusal, Revisal

Coordonator: Untesu Elvira, responsabil: Brinzoi Adrian, membrii: Roata Marinela, Pereteanu Adriana

Brinzoi Gabriel

5.

Comisia de imagine si site-ul scolii

Ionescu Emilia, Radita Cristina, Brinzoi Gabriel

Ionescu Emilia

6.

Comisia de inventariere a bunurilor

Responsabil Mihailescu Niculina, Membrii:

MIhailescu Niculina

7.

Comisia de receptie bunuri-prestari servicii

Responsabil Mihailescu Niculina, Membrii:

Mihailescu Niculina

8

Comisia de intocmire a meniului pentru Grdinita nr. 4

Presedinte: Telea Dorina, membrii: Tanase Luminita, Lupu Ionela, Stefan Veronica

Telea Dorina

 


COMISII CU CARACTER OCAZIONAL

AN SCOLAR 2017-2018


Nr. crt

Compartimentul/comisia

Componenta

Responsabili

1.

Comisia pentru intocmirea orarului si asigurarea serviciului pe scoala

Coordonator: Untesu Elvira, responsabil: Mihailescu Niculina, membrii: Scarlatescu Elena, Goran Gabriela, Roata Marinela

Mihailescu Niculina

2.

Comisia pentru olimpiade si concursuri scolare

Coordonator: Untesu Elvira, responsabil: Mihailescu Niculina, membrii: Gheorghe Delia, Nistor Alina, Radoi Marinela, Pereteanu Nicoleta, Roata Marinela, Brinzoi Gabriel

Mihailescu Niculina

3

Comisia pentru organizarea examenelor

Coordonator: Untesu Elvira, responsabil: Mihailescu Niculina, membrii: Roata Marinela, Brinzoi Gabriel

Mihailescu Niculina

4

Comisia pentru verificarea documentelor scolare si a actelor de studii

Coordonator: Untesu Elvira, responsabil: Mihailescu Niculina, membrii: Rotaru Marian, Al Khemesy Camelia, Roata Marinela, Brinzoi Gabriel

Mihailescu Niculina

5

Comisia pentru recensamantul populatiei scolare

Responsabil: Mihailescu Niculina, membrii educatorii de la grupa mare si invataorii de clasa a IV-a

Mihailescu Niculina

6

Comisia pentru burse, rechizite, Euro 200

Presedinte: Untesu Elvira, responsabil: Mihailescu Niculina, membrii: Roata Marinela, pereteanu Adriana, Brinzoi Gabriel

Mihailescu Niculina

7

Comisia de casare, de clasare si valorificare a materialelor rezultate pentru activele fixe corporale si necorporale, materiale si materiale de natura obiectelor de inventar

Presedinte: Mihailescu Niculina, membrii: Pereteanu Adriana, Brinzoi Gabriel

Mihailescu Niculina

8

Comisia de achizitii a valorilor materiale

Presedinte: Pereteanu Adriana, membrii: administratori

Pereteanu Adriana

9

Secretariat CONSILIUL PROFESORAL

Scriosteanu Laura

 

10

Secretariat CONSILIUL DE ADMINISTRATIE

Opris Mariana

 

11

Comisia pentru programul LAPTE SI CORN

Responsabil: Roata Marinela, membrii: Bitoleanu Mihaela, Chipu Florentina, Girdoc Ioana, Petre Dorina, Ulmeanu Valeriu, Fifoiu Ioana, Tanase Luminita

Roata Marinela

12

Comisia de evidenta si gestionarea manualelor scolare

Presedinte: Mihailescu Niculina, responsabil Nita Nicoleta, membrii: Brinzoi Gabriel, Pereteanu Adriana

Nita Nicoleta

13

Comisia de cercetare disciplinara

Presedinte:, membrii: Radu Daniel

 

14

Comisia pentru mentorat

Responsabilii comisiilor metodice

Goran Gabriela

15

Comisia pentru elaborarea-revizuirea PDI

Presedinte: Untesu Elvira membrii: Mihailescu Niculina, Bria Daniela, Radita Cristina, Telea Dorina

Untesu Elvira

16

Comisia pentru elaborarea-revizuirea ROFUI, RI, fisei postului-fisa de evaluare

Presedinte: Untesu Elvira membrii: Mihailescu Niculina, Bria Daniela, Radita Cristina, Telea Dorina

Untesu Elvira

17

Comisia pentru arhivarea documentelor

Responsabil: Roata Marinela, membrii: Brinzoi Gabriel, Pereteanu Adriana, Telea Dorina

Roata Marinela

18

Comisia de salarizare

Responsabil: Untesu Elvira membrii: Pereteanu Adriana, Roata Marinela

 

19

Comisia de mobilitate

Responsabil: Bria Daniela, membrii: Mamut Otilia, Goran Gabriela

Bria Daniela